Zabawy weselne

Duo

Zabawy weselne

Duo

Zabawy weselne

„TANIEC Z GWIAZDAMI”

Jedna z najlepszych zabaw, które organizuje się na weselach. Reguły zabawa prawie takie same jak w programie telewizyjnym „Taniec z gwiazdami” z jedną tylko różnicą że udział w zabawie biorą tylko panowie, którzy oczywiście tworzą pary taneczne. Pięciu panów przebiera się za płeć piękną i w parze mają do odtańczenia kilka standardów. Wszystko oczywiście sprawnie prowadzi zespół muzyczny lub wodzirej

„POCIĄG”

Zabawa organizowana jest z reguły tuż przed oczepinami lub w trakcie zabawy weselnej. Do zabawy należy zebra maksymalna ilość osób, które ustawiaj si jedna za drug „w wagoniki” następnie do muzyki jedzie pociąg z daleka, zaczyna si taniec. Orkiestra, co jaki czas przerywa taniec i oznajmia, do jakiej stacji, w jakim kraju goście dojechali. W każdym kraju obowiązkowo należy odtańczy taniec narodowy, np.: we Francji Kan Kana, w Rosji Kazaczoka, w Wiedniu Walca itd. (w rytm odpowiedniej muzyki) ilość krajów i utworów, zależy zarówno od inwencji twórczej naszej orkiestry (której z pewnością nie braknie!), no i wytrzymałości gości.

„ZAKRĘCONY”

Do tej zabawy niezbędny jest kijek np. od szczotki no i kilku odważnych. Zasady zabawy są bardzo proste: należy wypić setkę wódki, przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a następnie szybciutko dobiec do oddalonej na drugim kocu sali Pary Młodej, która trzyma nagrodę.

„POZNAJMY SIĘ”

Zabawa typowo oczepinowa przeznaczona dla Pary Młodej. Po oddaniu welonu i muszki Nowożeńcy maj pokazać czy się dobrze zdążyli poznać w okresie narzeczeństwa. Do konkursu przystępuje Para Moda i grupa osób płci obojga. Najpierw sadza się w rzędzie kilka Pań z Panną Młodą w środku a Pan Mody z zawiązanymi oczami ma ją rozpoznać po wymienionej części ciała. Najczęściej rozpoznaje małżonkę po kolanie, ale zdarzają się przypadki rozpoznawania po nosie, udach, lub biuście. Zabawę powtarza się, aż do rozpoznania osoby szukanej. Po odnalezieniu Panny młodej role się zamieniają Pan Mody siada wśród Panów na krzesełkach, a zadaniem Pani Młodej jest odnalezienie ukrytego małżonka, rozpoznając go po wymienionej części ciała. Najczęściej w tym przypadku to częścią ciała jest nos, ale zdarzaj się przypadki, gdzie rozpoznaje Pana młodego po pępku, pośladkach lub po pocałunku.

„KARETA”

Zabawa w karetę – organizowana jest zazwyczaj w trakcie oczepin – do zabawy weselnej potrzeba 9 osób, które reprezentuj: 4 kłoa karety, 2 konie, 1 woźnicę, no i oczywiście Króla (Pan Młody) i Królową (Pani Moda). Ta zabawa weselna polega na szybkim reagowaniu na sowa opisujące poszczególne części lub osoby z karety (należy wstać i obiec krzesło). Za niezareagowanie na sowo np. Król, Pan Mody reprezentujący Króla musi wypić kieliszek wódki bez popitki. Przy odpowiednio dobranym opowiadaniu zabawa potrafi rozweseli do łez zebranych gości.

„LABADA”

Tę zabawę najczęściej organizuje się w trakcie wesela, ale można spotkać ją w grupie zabaw oczepinowych. Do zabawy dobiera się dowolnie dużą grupę osób płci obojga i ustawia si je na przemian Pan, Pani… w kółku. Następnie pląsając rozpoczyna się taniec w kółko trzymając się za rączki. Zespół muzyczny w trakcie zabawy przerywa co chwilę taniec i pyta o poszczególne części ciała np. rączki były? na co biorący udział w zabawie odpowiadaj stosownie do sytuacji. Po każdym pytaniu następuje zmiana części ciała, za które biorący udział w zabawie się trzymają. Uwaga!!! Zabawa raczej dla osób pełnoletnich.

 

„TANIEC Z BALONIKAMI I SZPILKAMI”

Panie mają zawiązany balon albo na kostce, albo w pasie z tyłu. Panowie dostają do ręki po szpilce, pary tańczą i panowie staraj się przebić balon u konkurentów jednoczenie chroniąc własną partnerkę. Kto ostatni zostanie z całym balonem wygrywa.

„ZABAWA OCZEPINOWA”

W zabawie bierze udział Para Młoda, która siada do siebie plecami na krzesełkach, w tym czasie orkiestra przygrywa krótkie melodie. Na znak prowadzącego lub po zakończeniu utworu Nowożeńcy odwracają się do siebie, jeżeli obydwoje obejrzą się w tą samą stronę to znaczy że będzie chłopiec jeżeli w przeciwne to dziewczynka. Zabawa powtarzana jest tyle razy ile dzieci chce mieć moda para.