PRZEBIEG WESELA

Duo

Przebieg wesela

Duo

Przebieg wesela

„PRZYWITANIE MŁODEJ PARY NA SALI”

Zgodnie z tradycją na salę wchodzą w pierwszej kolejności goście weselni na czele z rodzicami młodej pary. Ustawiamy wszystkich w „kółeczku” na około stołu, na którym stoją lampki z szampanem i oczekujemy na wejście młodej pary. Jako pierwsi chlebem i solą młodą parę witają rodzice. W tym momencie gramy marsza Mendelsona. Składamy życzenia po czym wznosimy toast i śpiewamy wspólnie z gośćmi gromkie sto lat. Młoda para trzaska lampki po szampanie i sprząta potłuczone szkło. Po toastach goście składają indywidualne życzenia a po życzeniach zapraszamy wszystkich do stołów na pyszny obiad podczas którego odtwarzamy przyjemną dla ucha muzykę.

2

„PIERWSZY TANIEC MŁODEJ PARY”

Po obiedzie czas na rozpoczęcie części rozrywkowej przyjęcia weselnego, oczywiście pierwszy taniec należy do młodej pary. Zapraszamy wszystkich gości, którzy skończyli konsumpcję na parkiet i gramy utwór specjalnie wybrany przez młodą parę. Po pierwszym tańcu rozpoczynamy wspólną zabawę tak zwanym pierwszym blokiem muzycznym. Przerwy pomiędzy blokami muzycznymi trwają ok 10 minut.

Iwona-i-Rafał

„KONKURSY I ZABAWY WESELNE”

Po upływie mniej więcej godziny szampańskiej zabawy organizujemy pierwszy konkurs. Wybieramy kilka par i przeprowadzamy konkurencje taneczną, w której przewidziana za zajęcie pierwszego miejsca jest wspaniała nagroda. Pozostałe zabawy i konkursy weselne organizujemy w dalszej części wesela, w porozumieniu z grafikiem lokalu i ustaleniami z młodą parą. Trzeba pamiętać, że konkursy weselne są ważną częścią biesiady. Nie wolno jednak przesadzać z ich ilością na weselu.

25

„TORT WESELNY”

Tort weselny jako jedna z głównych atrakcji podawany jest różnie, zależy w jakim regionie Polski gramy. Raz podawany jest zaraz po pierwszym bloku muzycznym, a raz przed oczepinami. Na wjazd tortu weselnego na salę gramy fanfary co podkreśla wagę wydarzenia. Oczywiście pierwsze kawałki kroją młoda pani wraz z młodym panem, resztą zajmuje się już obsługa sali. Po torcie zapraszamy wszystkich na parkiet do wspólnej zabawy.

Mati-i-Sandra1-1024x576

„OCZEPINY I PODZIĘKOWANIA”

Gdy wybije północ czas na oczepiny. Sposób prowadzenia oczepin uzgadniamy szczegółowo z młodą parą przed weselem. Standardowe oczepiny jakie przeprowadzamy odbywają się następująco: – zapraszamy młodą panią na krzesełko wcześniej przygotowane, które ustawione jest na środku sali – goście tworzą szczelne „kółeczko” wokół młodej pani, świadkowie ustawiają sie obok krzesełka trzymając w rękach wcześniej przygotowane atrybuty – zadaniem pana młodego jest przedostać się do swojej żony, forsując „kółeczko” stworzone z gości . – pan młody ściąga welon pani młodej, świadkowie mu w tym „przeszkadzają”, następnie pani młoda rzuca welon w stronę ustawionych przez nas niezamężnych pań – na krzesełku siada pan młody i tym razem pani młoda ściąga krawat lub muszkę, świadkowie „przeszkadzają” po czym pan młody rzuca krawatem w stronę ustawionych przez nas kawalerów – organizujemy wspólny taniec dla pana i pani, którzy złapali welon i krawat – młoda para dziękuje swoim rodzicom i zaprasza ich do wspólnego tańca, gramy utwór, który sobie wybrali. – przeprowadzamy zabawy oczepinowe typu „poznajmy się”

podziekowania

„ZABAWA DO BIAŁEGO RANA”

Po oczepinach zazwyczaj nie przeprowadzamy już żadnych zabaw i konkursów weselnych, tylko gramy bloki muzyczne do ustalonej wg umowy z młodą parą godziny. Oczywiście zazwyczaj zabawa trwa do białego rana.
Stosujemy jedną prostą zasadę, zawsze pół godziny przed końcem ustalonego czasu pytamy się młodej pary czy chcą przedłużyć zabawę z naszym zespołem, jak tak, to pobieramy zapłatę z góry za każdą rozpoczętą godzinę.

zabawa-weselna